Gürsoy Grup

Var olduğu değerlere gösterdiği saygı, miras aldığı emanetlere duyduğu sorumluluk, günün ihtiyaçlarına karşı öngördüğü yenilikçiliği hedefleyen şirketler grubudur.

Alfa Terrazzo


Alfa Terrazzo, Gürsoy Grup’un bir ürün geliştirme başarısıdır.

Terrazzo zemin kaplamaları, Roma dönemine dayanan ve geri dönüşümlü mermer yongalarını kullanan, tarih boyu estetik özelliğini çevrecilikle buluşturan bir zemin kaplama sistemidir. 21. yüzyıl teknolojisi ile geliştirilen terrazzo zemin kaplamaları, dünyanın en kuvvetli bağlayıcısı olan epoksi ile tarih boyu gelişen estetik duygusuna dayanıklılığı da katarak daha da özel bir hal almıştır.

2006 yılından beri üretimi yapılan terrazzonun hammaddesi olan Guroxy® markalı epoksi matriks ile dünyanın sayılı terrazzo üreticilerinden olan Alfa Terrazzo Türkiye, Ortadoğu ve Rusya coğrafyasında lider terrazzo firması konumunda. Bugüne kadar İstinyepark AVM, Marmara Forum AVM, Optimum AVM, Carnegie Mellon Üniversitesi, Qatar Convention Center, Port Baku, Kapitoly Leningradski AVM gibi birçok prestijli projeyi başarıyla tamamlayan Alfa Terrazzo, 100.000 m2 üzerinde iş bitirimi ile güven veriyor.

Guroxy® kimyasal sistemlerini ileri götürmek için Alfa Terrazzo kimyagerleri ARr&GE çalışmalarına hiç ara vermeden devam ediyor. Bunun sonucu olarak yıllar boyunca canlılığını ve estetiğini hiç kaybetmeyen zeminler amaçlanıyor.

STON’ART

Gürsoy Grup, Alfa Terrazzo markası altında sadece iç zeminlerde kullandığı epoksi terrazzo çalışmalarına ek olarak, dış ortam zeminlerinde aynı dekoratif hareketliliği sağlayan Son’Art uygulamalarını da geliştirdi. Böylece yüzyıllardır İtalyan mermer ustalarının bir sanata dönüştürdüğü yer kaplama uygulamaları Ston’Art sayesinde dış ortam zeminlerine de değer katmaya başladı.

Estetik görünümü, uzun ömürlü olması, avantajlı uygulama maliyeti ve düşük bakım maliyeti gibi avantajları bulunan Ston’Art, çok farklı alanlarda, çok farklı fonksiyonlarla hayat buluyor. Ston’Art, sadece kendisine özgü bir özellik ile doğru seçilmiş renk-agrega kombinasyonları ile mimarların istedikleri her türlü tasarımı zemin uygulanmalarına yansıtmalarını mümkün kılıyor. Ston’Art Texture yüzeyi sayesinde düz ve geniş alanların olduğu havaalanları, oteller, hastaneler, okullar, alışveriş merkezleri, stadyumlar, ofisler, park ve bahçeler gibi çok farklı dış ortam zeminlerinde farklı algılar yaratan; ıslak zeminlerde mükemmel çözümler sunan; hızlı uygulanabilmesi sayesinde pratik çözümler üreten; yüksek mekanik ve kimyasal dirence sahip bir materyaldir. Sürekli yapısı sayesinde restoran ve kafeler, kamu binaları, üst geçitler ve teraslar gibi küçük alanlara da genişlik katar. Başta Amerika ve Avrupa olmak üzere dünyada son derece yaygın olarak kullanılan Ston’Art, ülkemizde Gürsoy Grup garantisi ile kullanıcıların tercihine sunulmaktadır.

Terrazzo kaplamaları, içinde geri dönüşümlü malzemeler bulunduğundan çevreye de duyarlı bir malzemedir. Özellikle küresel ısınma sonucu artan çevre duyarlılığı açısından projelere değer katmakta ve LEED sertifikasyonunda tercih edilen zemin kaplama malzemesi olmaktadır.

Terrazzo kaplamaları kesinlikle karbon içermez ve su tutmaz, yani mikrobik organizmalar ve bakteriler zeminde yaşamamaktadır. Bu nedenle ABD`de hastanelerde zorunlu, yoğun yaya trafiğinin olduğu mahallerde tavsiye edilen zemin kaplama malzemesidir.

http://www.alfaterrazzo.com.tr